Patlamış bir otomobil lastiğini değişemez, yağ değişimi yapamaz veya sigorta bile değişemeyebilirsiniz. Ancak cam sileceğini kolayca değiştirebilirsiniz. Araba sileceği değişimini kendinizde yapabileceğiniz basit bir işlemdir. Birkaç basit adımda silecek değişimi nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz.    

Cam Sileceğini Neden ve Ne Zaman Değişmeliyiz?

Genel bir kural olarak, yaşadığınız iklim bölgesine, açık ya da kapalı park yapılan araca göre, 6 ila 12 ayda bir değiştirmek gerekir. Silecekler genellikle kauçuktan üretilmektedir. Kauçuk malzemede yukarıda belirtilen durumlara bağlı olarak zamanla çatlama, yırtılma, erime ve donmaya maruz kalır. Artık yavaş yavaş ön camı kavramaz ve istenilen temizlik işlevini yapmaz olur. Hatta uzun süre değiştirilmeyen cam silecekleri artık ön camı çizmeye başlar. Yağmurlu havalarda ya da cam suyu ile silmek istediğinizde sıvı kalıntılar bırakıyorsa değişim vakti gelmiş demektir.

Oto Cam Sileceği Nasıl Değiştirilir?

Tabi ki bir uzmana veya servise değişim yaptırabilirsiniz. Ancak kendiniz yaparsanız zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz. Adımlar basit. İlk olarak satın almadan önce değişmek istediğiniz sileceğin ölçüsünü öğrenmeniz gerekir. Aracın kitapçığından ya da en sağlıklısı metre yardımı ile uçtan uca ölçüsünü ölçmektir. Aracınıza uygun ölçüyü belirledikten sonra cam sileceği siparişinizi verebilirsiniz. Ardından eski silecekleri çıkarın ve yenisi ile değişimini yapın. Silecek değişimi için uzman olmaya gerek yok kolaylıkla sizin de yapabileceğiniz bir iştir. Böylece para ve zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Kısaca oto cam sileceği nasıl değiştirilir sorusuna yanıt verdik. Silecek oto aksesuar değildir! bir gereksinimdir. Trafikte kazasız yolculuklar dileği ile…